Obezite ve Kilo Kontrolü

Dünya Sağlık Örgütü obeziteyi; sağlığı bozacak ölçüde vücutta aşırı yağ birikmesi olarak tanımlanmıştır. Obezite şu şekilde saptanır; beden kitle indeksi dediğimiz boyumuzun her cm’yi başına düşen kilogram miktarının 30kg/cm2’ den yüksek olması , yağ oranının erkeklerde %25 kadınlarda ise %30’un üzerinde olması , bel çevresinin erkeklerde 102 cm, kadınlarda ise 88 cm’den yüksek olması.

Kişiye Özel Beslenme Programlarımızda; hedefiniz doğrultusunda ‘’Kilo Kaybı’’ veya ‘’ Kilo Kazanımı ‘’ programları uygulanır.

Diyetisyeniniz yaşam tarzınız, beslenme alışkınlarınız, hedef kilonuz, egzersiz rutininiz, kronik hastalıklar ve kan parametrelerinizi inceleyerek size özgü bir beslenme planı oluşturur.

Öğün saatleri ve içerikleri, su miktarı, günlük uyku süresi ve egzersiz sürenizin de belirlendiği bu programda hedefinize ulaşmanız amaçlanır.

Yüz yüze görüşmelerde haftalık vücut analizi ile ölçüm sonuçları alınır. Hafta içerisinde diyete ne kadar uyduğunuz, neler yaptığınız değerlendirilir. Haftanın kısa bir özeti alınır.